Luft – den nya antibiotikan

Vi lever i en tid av ökande antibiotikaresistens. Det innebär att vissa kirurgiska ingrepp som för bara ett par decennier sedan var rutinmässiga idag är potentiellt livsfarliga. Det ställer extremt tuffa krav på ventilationen i operationssalen. Krav som våra lösningar inte bara klarar utan ofta överstiger.

2025-01-16

Välkommen Jörgen Stenqvist

Tillbaka till översikt
Jörgen Stenqvist

Välkommen Jörgen Stenqvist till Halton Health and Cleanroom!

Vi är mycket glada att kunna meddela att Jörgen Stenqvist ansluter till vårt team på Halton Health and Cleanroom. Jörgen kommer med en gedigen bakgrund från både entreprenörs- och leverantörssidan, med särskilt fokus på sjukvårds- och forskningsbyggnader.

I sin nya roll kommer Jörgen att ansvara för försäljning av våra Renrum- och LAB-lösningar. Hans erfarenheter och expertis kommer vara ett stort tillskott för vårt team och vi ser fram emot hans bidrag till att utveckla och stärka vårt erbjudande inom dessa viktiga områden.

Vi ser fram emot ett spännande 2025 och de nya möjligheter som ligger framför oss!
#HaltonHealth #Renrum #LABlösningar #Sjukvård #Forskning #NyttÅrNyaMöjligheter

Kunskap in bakterier ut tagline